Domov » Fórum » Prieskum trhu » Štatistiky

Štatistiky

Prieskum trhu

 
batikona | 2014-04-11 23:09:1512x

Ahojte vsetci, predajcovia obzvlast :) Ak nemate dovod tajit, dajte vediet pls ake mavate statistiky pozreti denne, ja ineho predajcu osobne nepoznam, nemam ako kde s kym porovnat, tak sa pytam... Ja mam niektore dni 100, niekedy len 10, ked som mala vyklad, tak tusim 500 ci 800... Btw nedele su najslabsie, ci to sa mi len zda? Redakcia reagovat nemusi, jklmn sa uz viackrat vyjadril, ze toto nie je podstatne a ze sa zvykneme zameriavat na blbosti, ale mna to proste zaujima, sorry :D Uz to sice davno neriesim denne, ale nie je to zase az tak od veci myslim... :) Dakujem.

ByMeCreative | 2014-04-12 16:54:111x

Je to rôzne asi tak ako tvoje čísla. Víkendy sú katastrofa. Ale tiež si myslím, že je to štatistika taká ako štatistika lajkov. V podstate návštevnosť aj lajky sú pekné, keď máš, ale z nich sa nenaješ :) Ja by som to teda neriešila.

J.Trimay | 2014-04-12 20:15:504x

Samozrejme, určite majú vyššie štatistiky tí čo bývajú na prednej strane, ale ja som rád že aj napriek menšej viditelnosti si ma ludia dokážu nájsť . Pritom ja sám by som sa nenašiel:)))

pletana | 2014-04-12 20:42:47

Ja som mala podobné počty ako uvádzaš .....záležalo trochu aj od toho,či som pridávala veci do galérie......ak som mala vec vo výklade v poslednej dobe mi to robilo rozdiel len+ 100 pozretí,lebo výklad už nie je moc viditelný,niekedy dosť zaniká

Sonusa | 2014-04-12 21:05:302x

ja tak poskromne...:-) aj čo sa týka lajkov...ale aspoň viem, že nie sú len tak z kamarátstva

LiliAnna | 2014-04-12 21:56:153x

Návštevnosť často len jednociferné číslo, ale keď som aktívnejšia, napríklad keď mám náladu komentovať, lajkovať, vyjadrovať sa v diskusiách, tak to samozrejme stúpne. A takisto keď pridám novú vecičku, tak tiež to stúpne. Oživenie vecičky však nepredstavuje žiadny prínos v tomto ohľade. Víkendy potvrdzujem, skapal pes :-D

miramar | 2014-04-13 09:32:171x

Keď nahodím niečo nové a napíšem k tomu dobrý žurnál, vtedy mám ešte väčšiu návštevnosť, ako by som bola na hlavnej stránke. :-) No i keď je slabšia, nakupuje sa u mňa tak viac v období okolo výplat. ;-))

batikona | 2014-04-18 00:08:251x

dnes poobede som mala vyklad a statistika ledva 100... ako pise vyssie pletana, asi vyklady zanikaju pod teplymi rozkami

batikona | 2014-04-18 11:31:25

...ale fakt je, ze ten naramok z vykladu sa predal a ludia asi jednoducho az tak neklikaju na predane veci :)

SkusimTo | 2014-04-18 17:05:101x

ja keď píšem viac komentíkov a hodnotení a ,,ukazujem" svoje meno na prednej stránke, mám aj viac nazretí, alebo keď vložím niečo nové.....niekedy si prídu pozrieť, keď predám.... ale keď zaspím, mám tiež pod 10 nazretí....:D a je jedno, aký deň v týždni je

mina | 2014-04-18 22:54:175x

miramar, neverím :):):)

Handmade.Dafi | 2014-04-19 10:29:022x

Ja dodám už len toľko... z vyššieho čísla pri štatistikách máme aspoň dobrý pocit. A mňa poteší aj toto :) Lebo pri takom množstve galérií a známejších predajcov na SAShE je to úspech, keď niekto nakukne aj ku mne :)

miramar | 2014-04-19 14:15:591x

Mina, čomu neveríš?

zuzina3283 | 2014-04-19 18:02:124x

Kočky už pre vás pripravujem žurnál ako zvýšiť návštevnosť vašich obchodíkov.... snáď Vám trošku pomôzem... :-) Krásne sviatky...

SsorayaA | 2014-04-19 18:56:071x

Ahojte, u mňa to je cca 40 denne...ale ako píše Dafi, pri množstve predajcov, každé nakuknutie prinesie radosť :-)

mina | 2014-04-20 17:12:55

Miramar, alebo komu ... (?) :):):)

remix | 2014-04-20 18:45:342x

mne veľakrát stačí prezerať si galériu a nepotrebujem si otvárať jednotlivé vecičky...takže prezretí môžete mať v skutočnosti viac, ako sa zdá...a trochu sa týmto aj utešujem, keď je štatistika poskromná... :)

miramar | 2014-04-20 19:38:524x

Čiže ja klamem Mina? Vzdávam túto debatu.... len som sa chcela podeliť o moje poznatky.

drotar.mlich | 2014-04-20 20:02:478x

Ja neviem kto zostavuje uvodnu stranku sashe,ale podla mna su tam casto vylepene veci ako keby ich robili skuolkari.

mina | 2014-04-20 21:48:557x

Silné slová, miramar :):):) ... povedala som že klameš ? :):):)

Nie, iba že neverím :):):) ... a neverím kadečomu a kadekomu :) ...

zuzina3283 | 2014-04-23 00:25:392x

Kocky ako som slubila, tu mate ten zurnal. Snad Vam pomoze. :-) Drzim place.

http://www.sashe.sk/zuzina3283/journal/15.-tipov-ako-zvysit-navstevnost-www.sashe.skobchodika-aj-bez-teplych-rozkov

artbodka | 2014-04-24 08:53:012x

tak ja mám bežne len 5-10 klikov denne, občas to vyskočí na 40-60, keď niečo pridám či ak na niečo upozorním známych či cez FB, občas, hlavne cez víkendy mám 0 či 1-2 kliknutie. ale ja si uvedomujem, že je to hlavne tým, že sa málo zvyditeľňujem, teraz aj málo pridávam nové veci - nie je to moja hlavná obživa, ako u niektorých predajcov

artbodka | 2014-04-24 08:54:16

bože, ospravedlňujem sa za poriadnu hrúbku : oprava: zviditeľňujem :-)

TatianaGolska | 2014-04-27 12:39:06

Ako kedy.. ak dlho nič nepridá je to od 0-10/15, ak pridám tak 10-30, ak sa mi vecičky predajú tak to ide 50 a hore.. nad 100 som mala myslím iba pár krát :D, inak ma trošku mrzí, že to rozdelenie farieb ešte stále nie je dokončené.. :)

batikona | 2014-05-03 23:18:41

mne sa to teraz tak javi, ze najviac mam, ked pridavam nove veci... len som este neprisla na to, ci nahadzovat radsej cez den, ked je tu viac ludi alebo neskoro vecer, ked je ich tu sice malo, ale zase novy vyrobok sa dlhsie drzi vpredu viditelny... co myslite? kedy nahadzujete vy nove veci? ja v podstate ale mozem aj tak len neskoro vecer, cez den sa na komp ani nedostanem a ked sa aj nebodaj dostanem, lezu pri tom po mne dve male deti a to velmi neda :))

Mona.Amina | 2015-09-20 20:21:552x

síce stará téma, ale chcela by som sa zapojiť... takže kým som mala v ponuke len nejakých 30 vecí (prácnych, výroba trvala vždy niekoľko dní), štatistika hrozná, jednociferné alebo nízke dvojciferné číslo... teraz robím rôzne farebné variácie menších vecí, ktoré nezaberajú toľko času, ako tie, ktoré som mala predtým, takže pri vyššom počte cca 200 ks v ponuke, je to tak 30-100 pozretí denne, v sezone toho bolo viac...najviac som mala 180. Nie som medzi tými, čo predávajú veľa, ich štatistiky musia byť o dosť vyššie. A teda ak má už niekto viac ako 200 vecí, jeho veci sa po čase automaticky oživujú po dlhšej dobe, ak ich sám neobnovil, takže ho vidno každý deň viac krát a teda aj štatistika je vyššia. (Niekoho aj 10x...s vecami spred roka, dvoch...) Bola som v jednom uverejnenom výklade a nikdy nie v TR, hoci niekedy som vo výkladoch a kolekciách a vždy ma to neuveriteľne zahreje pri srdiečku :-) ďakujem ich tvorcom, že si ma vybrali spomedzi všetkých tých ľudí. :-)

víkendy sú hrozné, to radšej robím veci, ako ich pridávam, pondelok sa mi zdá lepší, niekedy aj utorok... piatky bývajú slabšie ako víkendy a ešte mám pocit, že viac ľudí je tu tak úplne skoro ráno, že 7:00 a tak do 10:00 ráno a potom až k večeru cca 18:00 ... večer ja pridávam aspoň jednu vec aj na noc a vždy je tam niekoľko ľudí navyše. Správy od záujemcov mi často bliknú aj o 22:00, takže sú tu aj v noci. A aj po predanej veci sa objaví zopár klikov. A stalo sa mi, že z denného počtu návštev 150 nebola ani jedna objednávka, kým z čísla 35 áno... a všímam si veci, ktoré mali viac klikov, napríklad 8 alebo 10, znamená to, že niekoho zaujali, vrátil sa, porovnával s inou vecou a keď nepríde objednávka, tak si vybral niečo iné, čo znamená, že by som mala na tom ešte popracovať, lebo nemal ten pocit, že to musí mať :-) čo znamená aj prefotiť foto a podobne.

A tak ako povedala Dafi, to vyššie číslo návštevnosti vyvolá dobrý pocit (hoci naozaj je to len číslo :-( ) ... aj keď z neho človek nemá žiaden profiť.

a odkaz pre batikonu :-) nádherné šperky, škoda, že nie sú v ponuke tie náhrdelníky Personal magic, sú nádherné... ja by som určite brala aspoň 2, ak by ešte niekedy boli v ponuke :-)

MoPe | 2015-09-20 22:22:05

Ja si štatistiky tiež sledujem, denne mávam cca od 35 do 248. Včera 210, dnes 79. Mesačne sa to hýbe od 533 (prvý mesiac čo som začala na Sashe) do môjho maxima 4691 (vtedy som tuším mala vecičku v teplých rožkoch alebo tak nejak). Mám skúsenosť, že návštevnosť je vyššia keď pridávam nové vecičky a tiež, že objednávku mávam i keď mám malú návštevnosť - kupujúci asi veľmi nelajkujú, jednoducho prídu a objednajú.

Mona.Amina | 2015-09-20 22:44:351x

presne ako hovoríš MoPe...kupujúci nelajkujú, proste kúpia :-) 100% súhlasím. Nemám jediný lajk od niekoho, kto si u mňa niečo kúpil. Ani ma nemajú medzi obľúbenými. MoPe, koľko je tak denná štatistika, ak má človek vec v TR? 500? 600?

MoPe | 2015-09-21 08:52:492x

Tá denná štatistika ak má niekto TR je asi ako píšeš, ale to skôr záleží od toho, aká si známa, určite majú viac tí naj TOP, ja som myslím mala okolo 500, hne´d som si to všimla, najskôr som pozerala, že prečo mám toľko lajkov na tej konkrétnej vecičke a potom keď som si našla v komentároch gratuláciu, tak som zistila, že mám obrúsok v TR... lebo inak ja TR nepozerám :-) Ale druhý krát som mala nižšie číslo.

ARTonia | 2015-09-22 08:32:29

Ja sa neviem zbaviť pocitu, že niektoré pozretia, či kliknutia, či ako ich mám nazvať robí automat... Nehovorím, že všetky, ale som si istá, že s tým niečo nie je v poriadku. Ja mám celkovo dosť málo pozretí, mala som aj taký deň, že len dvakrát sa kliklo na moje vecičky, takže si to viem lepšie odsledovať kedy je to "normálne" pozretie a kedy automatika. Jednoducho nechce sa mi veriť, že každý deň niekto si pekne pozerá môj album a stále klikne len raz na polku mojich vecičiek a po istom čase príde znovu a opäť klikne len raz na ostatné vecičky, ale ani raz nie na tú istú vec ako predtým, ale tak ako keby postupne, stále na takú vecičku, na ktorú ešte nebolo ťuknuté.... Je to podozrivé, jednoducho neexistuje, že skoro každý deň sa takto postupne preťuká celý môj album. A to hovorím len o šperkoch, pretože ani raz sa neťukne na materiál, ktorý predávam.... Sledujem štatistiku každý deň a dosť často a mám pocit, že sa dá odsledovať kedy si to pozerajú ľudia a kedy sa to deje len tak samovoľne.... Neviem, či je to nejaký spam, alebo je to tak nastavené naschvál, aby sme mali taký dobrý pocit z toho, že aj ku nám niekto zavítal, ale ja už z toho dobrý pocit nemám a prestávam brať vážne štatistiku pozretí....

mina | 2015-09-22 11:51:50

Hej, počet prezretí a lajky tu dosť "blbnú", už to neriešim :). Dávnejšie - pri úplne okatom nesúlade - "srdiečkové" číslo na fotografii bolo iné ako po rozkliknutí, mená tých, ktorým sa to páči tiež nesúhlasili ani so zvončekom :) ... no, aspoň som sa dozvedela, že keď si niekto moje veci prezerá a lajkuje z "noviniek" od obľúbených (menu na hornej lište), v štatistike sa to neprejaví :) ... takže - môže sa stať, že niekorá vec má 50 lajkov a ani jedno prezretie :)

ARTonia | 2015-09-22 12:02:21

áno mina, ani srdiečka nesedia, včera som napr. pridala tento náhrdelník do albumu http://www.sashe.sk/ARTonia/detail/slavnostny-cipkovany-nahrdelnik-z-koralok (no, spravím si teraz reklamu :-)) a v albume mi momentálne ukazuje 24 srdiečok a keď kliknem na obrázok, zrazu tam mám iba 23 srdiečok.... Už sa mi to tuším niekedy stalo, neviem prečo to tak je....

batikona | 2015-09-22 22:04:22

vďaka za reakcie :) odkaz pre Pandoru27: tesim sa, ze sa ti u mna paci, dakujem :) a Personal magic mozno este 1-2 ks budu :)

mne sa napr. teraz prudko meni zivot - skoncila mi dvojita materska/rodicovska a vratila som sa do prace, decka sli do skoly a skolky t.j. doma je total chaos :) na sashe vobec nemam cas a tak to aj vyzera so statistikou: pozretia za mesiac od 1 do 38, slabota slaba, ale zase ked nic nepridavam, nie som aktivna, dalo sa cakat... farebne je to sedo-zeleno-cierne t.j. sashe- google-externe odkazy... a objednavka ze jedna, vdaka aj za nu :)

dufam, ze sa casom rozbehnem, chyba mi to, ale nestiham teraz...

MoPe | 2015-10-13 22:33:00

tak to sme dve :-))) tiež som sa vrátila do práce a akosi nestíham... :-D

babkarstvo | 2023-11-15 16:02:212x

Dobrý deň,

dnes ráno som zistila že mi nefungujú denné štatistiky...pozretia. Dnes hneď ráno mi ukázalo vyše 100 a včerajší počet 0. Pritom včera večer mi ukazovalo 112. Takže predpokladám, že sa včerajší stav preniesol do dnešného dňa a ...asi už teraz rátanie nefunguje vôbec.

Má aj niekto ďalší tento problém?

Inak to nie je prvý raz, už sa mi to stalo. Dúfam, že mi to čoskoro opravia...písala som aj do redakcie.

PMTdizajn | 2023-11-15 19:59:20

@babkarstvo ja mám tiež tak, včera večer cca.60 a dnes ráno bola 0 za včera, ale prenieslo sa to na dnes, avšak pozretia mi normálne pribúdajú za dnešok

babkarstvo | 2023-11-16 07:34:46

Problém pokračuje, už tretí deň sa pozretia prirátavajú a predošlé dni ukazujú nulu. Bola by som naozaj rada keby kompetentní z redakcie chybu opravili.

Jatabona | 2023-11-16 07:58:34

Mne tiež nefungujú štatistiky, kontrolujem ich každý deň, podľa nich viem , ktorá vecička sa páči viac a ktorá menej. Keď pridávam nové veci ,sledovanosť je vyššia .

PohladnicePreRadost | 2023-11-16 10:45:37

U mňa je to to isté - problém so štatistikou ... včera i dnes ... :(

PMTdizajn | 2023-11-16 16:03:54

mne to už ukazuje v poriadku



Pripísať komentár


Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.